Olejek kameliowy pozyskuje się z krzewów kamelii japońskiej. Cenny płyn otrzymywany jest w procesie tłoczenia na zimno nasion tej rośliny. Stosowanie olejku kameliowego ma w Chinach i Japonii długotrwałą tradycję. Używa się go w pielęgnacji skóry i włosów. Sprawdź, czy i tobie przypadnie do gustu.
Wyróżnia się trzy rodzaje krzewów kamelii: Camellia sinesis, Camellia japonica i Camellia oleifera. Oczywiście wszystkie należą do tej samej rodziny co krzew herbaty. Z tego powodu olejek kameliowy nazywany jest olejkiem herbacianym. Czy słusznie? Wiele włosomaniaczek, które stosowało ten produkt, potwierdza tę tezę. Pamiętaj jednak, że w drogeriach kupić można zupełnie inny kosmetyk, olejek z drzewa herbacianego.
Olejek kameliowy ma lekką konsystencję. Dzięki temu nie zostawia na skórze tłustej warstwy, szybko wchłania się we włosy, nie obciąża pasemek i nie brudzi ubrań. Zawiera wiele składników odżywczych, które są niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Produkt świetnie sprawdzi się podczas intensywnej kuracji pielęgnacyjnej i regeneracyjnej. Dba nie tylko o wygląd włosów i skóry głowy; w widoczny sposób poprawia ich kondycję. Jak działa olejek kameliowy?
Stosowany systematycznie zapewnia włosom blask, zmiękcza je i wygładza. Ma właściwości głęboko nawilżające, odżywcze i odbudowujące. Domyka łuski, sprawiając, że włosy stają się lśniące i podatne na modelowanie. Jest idealny do pielęgnacji loków i fryzury afro, ponieważ podkreśla skręt i strukturę tego rodzaju włosów. Poza tym, ułatwia prostowanie lub suszenie na szczotce. Olejek kameliowy zawiera między innymi kwas oleinowy (Omega-9), który przyspiesza transport składników odżywczych zawartych w innych kosmetykach. Co więcej, produkt jest bogaty w witaminy A, B, C i E, które zapewniają młody i zdrowy wygląd. Olejek kameliowy chroni włosy przed promieniami słońca, dyscyplinuje niesforne kosmyki oraz ujarzmia spuszone i elektryzujące się włosy.
Jak stosować olejek kameliowy? Kosmetyk nakłada się na czyste i wilgotne włosy oraz na skórę głowy. Pamiętaj, aby wmasować go bardzo dokładnie. W ten sposób poprawisz cyrkulację krwi, odprężysz się, a składniki odżywcze zawarte w olejku wchłoną się o wiele szybciej. Produkt pozostaw na około 30 minut. Po upływie tego czasu głowę umyj delikatnym szamponem. Jeżeli zastosowałaś małą ilość olejku lub twoje włosy są bardzo przesuszone i zniszczone, z mycia głowy możesz zrezygnować. Co więcej, kosmetyk świetnie sprawdzi się jako dodatek do maseczek lub odżywek do spłukiwania.
Czy wiesz, że olejek kameliowy jest bardzo często wykorzystywany w produkcji kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów? Stanowi idealne połączenie wraz z olejkami: kukurydzianym, pracaxi i arganowy. Co ciekawe, dodawany jest również do olejku do pielęgnacji… męskiej brody. W połączeniu z olejkiem rozmarynowym, z pestek winogron, jojoba, cedrowym i wieloma innymi tworzy doskonałą mieszankę, którą twój facet powinien mieć w łazience.