Wygładź i nawilż – odżywka do włosów z olejem kameliowym od Aubrey

Suche, zniszczone i niesforne włosy to niestety częsty problem wśród kobiet. Winę za to ponosimy często my same, narażając nieustannie włosy na uszkodzenia, farbując, prostując, rozjaśniając, susząc gorącym nawiewem suszarki. Do tego dochodzi szereg niezależnych od nas czynników: zbyt silne słońce, mróz, suche powietrze z grzejników. Wszystko to sprawia, że włosy stają się osłabione, pozbawione sprężystości i blasku, zaczynają coraz gorzej wyglądać: są niesforne, kruche i trudne do ułożenia.

olejek-kameliowy.jpgW okiełznaniu i regeneracji włosów z pewnością pomoże odpowiedni kosmetyk. Idealnie nada się do tego produkt, który zawiera naturalne olejki znane ze swoich właściwości nawilżających i kondycjonujących włosy.

Takim kosmetykiem jest wygładzająca włosy odżywka firmy Aubrey zawierająca olejek z kamelii, arganowy i makadamia, oraz wspomagający działanie olejku kameliowego olej z oliwek.

Produkt Aubrey to duża (325 ml) biała butelka, opatrzona pomarańczową naklejką z motywem kwiatowym. O ile opakowanie nie budzi (niestety) pozytywnych emocji, o tyle zawartość olejków w odżywce skłania do bliższego przyjrzenia się jej właściwościom i działaniu.

Aubrey Wygładzająca odżywka do suchych i zniszczonych włosów z olejem kameliowym ma za zadanie wygładzić trudne do ułożenia włosy i zapewnić im odpowiedni stopień nawilżenia. Kluczowymi składnikami w odżywce są naturalne olejki oraz wyciąg z organicznego aloesu, od wieków znanego i cenionego za swoje właściwości nawilżające i nabłyszczające.

Olej kameliowy zawiera dużą ilość kwasu oleinowego, który spowalnia procesy starzenia się włosów. Co więcej – olejek kameliowy doskonale nabłyszcza włosy, pomaga w ułożeniu fryzury i dogłębnie nawilża kosmyki. Mało kto wie, że olej kameliowy łagodzi również wszelkie podrażnienia na skórze głowy i pomaga zwalczać łupież. Olejek kameliowy stanowi też źródło witaminy E, nazywanej „witaminą młodości”. Oliwa z oliwek zawarta w odzywce Aubrey wspomaga działanie olejku z kamelii, ponieważ jej skład jest i właściwości są bardzo podobne (jedyna różnica polega na niższej zawartości kwasu oleinowego). Olej arganowy zabezpiecza włosy przed uszkodzeniem i doskonale kondycjonuje niesforne pukle, a olejek makadamia silnie regeneruje i odżywia kosmyki, całkowicie wchłaniając się do wnętrza włosów i nie obciążając pukli.

Działanie dobroczynnych olejków zakłóca pojawiający się w składzie wysuszający alkohol (alcohol denat). Mimo iż jego niszczycielskie działanie z pewnością złagodzi olejek kameliowy, to jednak producent mógł pominąć ten składnik lub zastąpić go innym, tzw. dobrym alkoholem z grupy wielowodorotlenowych.